سیم و کابل عیب یابی کابل های برق — سیم و کابل|تولید سیم و کابل|صادرات سیم وکابل|سیم و کابل افشان
کابل هوایی خودنگهدار
۱۳۹۶-۰۵-۱۹
جریان مجاز سیمهای AWG
۱۳۹۶-۰۵-۲۴

عیب یابی کابل های برق

عیب یابی کابل های برق

عيب يابي كابل زميني

۱-كابل از پست زميني خارج شده در وسط مسير به علت طولاني شدن از شالتر استفاده شده و سرانجام بر روي يك تير ۴۰۰ سر خط خورده و به شبكه‌ هوايي متصل شده است.

۲-كابل بر اثر مرور زمان و فشار سطحي عايق خود را از دست داده و دو فاز يكي شده است (دو فاز آن اتصال است) كابل از نوع كابل خشك پروتو دور mm2 50 +95×۳ مي‌باشد.

براي برطرف كردن اين مشكل نياز است تا عيب ياب كابل در محل حضور يابد. روش كار به اين صورت كه ابتدا توسط گروه عيب‌ياب محل اتصالي كابل مشخص مي‌شود و پس از شناسايي محل معيوب كابل حفار محل مورد نظر را مي‌كند سپس آن قسمت از كابل را بريده و قسمت معيوب را اصلاح مي‌كنيم و پس از آن توسط مفصل چدني دوباره كابل‌ها را به هم متصل كرده و اطراف مفصل را از قير پر مي‌كنند تا آب به درون مفصل كابل نفوذ نكند.

عمليات عيب‌يابي كابل برق

در عيب‌يابي كابل از سه دستگاه اصلي كابل سوز، فرستنده صوت و رفلكتور استفاده مي‌شود.

 

با دستگاه كابل‌سوز ولتاژ V8000 تا ۱۲۰۰ به كابل اتصال شده اعمال مي‌شود محل اتصال جريان مي‌كشد و مقاومت اين نقطه به شدت پايين مي‌آيد.

از دستگاه جانبي Swj استفاده مي‌كنيم با اين دستگاه تخليه خازني انجام مي‌دهيم هر ۵ ثانيه خازن پر و سپس تخليه مي‌شود اين پر و خالي شدن خازن باعث ايجاد پالس ضربه‌اي مي‌شود. از طريق همين پالس ضربه‌اي اگر خاك محل اتصال نرم باشد مي‌توان محل اتصالي را پيدا كرد.

0/5 ( 0 نظر )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *