مشخصات و قیمت کابل شیلد دار

 1. خانه
 2. مشخصات و قیمت کابل شیلد دار

برای مشاوره رایگان یا ثبت سفارش سیم و کابل البرز با ما تماس بگیرید.

قیمت‌ها در این لحظه معتبر هستند. برای بهره‌مندی از درصد تخفیف و خرید با شماره 02133116788 تماس بگیرید یا به شماره واتس‌اپ 09128389181 پیام دهید.

همین حالا به مشاوران ما پیام دهید

09128389181

etemadcablealborz.com

خرید کابل شیلد دار به قیمت کارخانه

می‌خواهید بدانید کابل شیلد دار چیست؟ از موارد استفادۀ این کابل خبر دارید؟ همۀ ما تا حدودی می‌دانیم که تنوع سیم و کابل بسیار بالا است.

اما بسیاری از ما با برخی از نمونه‌ها مثل کابل‌های دارای شیلد آشنایی چندانی نداریم. در دنیای مدرن و پیشرفتۀ ما، کابل ها بیش از چهار جفت سیم هستند که در یک محفظه به یکدیگر متصل شده‌اند تا اجسام الکترونیکی را به یکدیگر متصل کنند.

کابل‌ها در واقع جزء ضروری از زندگی امروزی هستند که سیارۀ ما را متصل نگه می‌دارند. بیشتر اتصالات امروزی به کابل محافظ و بدون محافظ متکی است. کابل محافظ همان نمونه‌ای است که ما آن را با عنوان شیلد دار در بازار می‌شناسیم.

در اینجا قرار است از صفر تا صد این کابل، از معرفی و چیستی آن، موارد استفاده، انواع کابل محافظ، استانداردها و قیمت کابل شیلد دار صحبت کنیم. پس به عنوان یک جستجوگر با سیم و کابل اعتماد البرز همراه باشید.

کابل شیلد دار

انواع مختلفی از کابل‌ها در همه جا برای کاربردهای مختلف استفاده می‌شوند. همه کابل‌ها کاربرد یکسانی ندارند.

عملکرد کابل به نوع آن بستگی دارد. اما همۀ این قطعات از سیم‌های آلومینیومی یا مسی ساخته شده‌اند که توسط یک پوشش عایق محافظت می‌شود که این محافظ می تواند از پلیمرهای مصنوعی ساخته شود. فراتر از ساختار کلی کابل‌ها برخی نمونه از آن‌ها دارای فرم مکانیکی و فواید بیشتر از مدل‌های معمولی هستند.

کابل محافظ یا شیلددار، نوعی کابل الکتریکی است که در آن هادی و لایۀ عایق اطراف آن در یک یا چند سپر رسانا محصور شده است. این کابل‌ها معمولاً از فویل فلزی یا سیم بافته شده ساخته می شوند.

یک پوشش محافظتی که معمولاً یک لایۀ بیرونی را تشکیل می‌دهد. این کار برای به حداقل رساندن تداخل الکترومغناطیسی منتشر شده و دریافت شده توسط کابل کار می‌کند.

چه بخواهیم چه نخواهیم این کابل‌ شیلد دار است که استفاده از آن ضروری بنظر می‌رسد. اما واقعاً چرا؟ پاسخ این سوال در تعریف کابل و حتی مفهوم “شیلددار” ارائه شده است.

یک پوشش و لایۀ محافظتی. دانستن اینکه از کدام کابل برای یک کاربرد خاص استفاده شود، بستگی به حفاظت مورد نیاز در برابر فرکانس برق و هرگونه تداخل الکترومغناطیسی احتمالی دارد.

اینجاست که کابل محافظ در مقابل کابل بدون محافظ اهمیت پیدا می‌کند. در واقع در برخی از مواقع ما احتیاج داریم که یک کابل چندین نقش مختلف را با خود یدک بکشد. مثلاً در عین مفید بودن بتواند از بروز عوارض احتمالی مثل تداخلات الکترومغناطیسی جلوگیری کند.

کابل شیلددار

این تداخلات می‌تواند در اکثر محیط‌های اطراف ما از مکان‌هایی حساس مثل نقاط امنیتی گرفته تا حتی منزل ما ایجاد شوند و برخی مشکلات را در پی داشته باشند. مثلاً پیش پا افتاده‌ترین مشکل برای ما ایجاد اختلال در عملکرد تماس تلفنی ما بر اثر امواج صادر شده خواهد بود.

قیمت کابل شیلد دار

کابل شیلددار NYSLCY0.25*258,000
کابل شیلددار NYSLCY0.5*274,000
کابل شیلددار NYSLCY0.75*292,000
کابل شیلددار NYSLCY1*2100,000
کابل شیلددار NYSLCY1.5*2119,000
کابل شیلددار NYSLCY2.5*2182,000
کابل شیلددار NYSLCY4*2
کابل شیلددار NYSLCY0.5*3101,000
کابل شیلددار NYSLCY0.75*3132,000
کابل شیلددار NYSLCY1*3148,000
کابل شیلددار NYSLCY1.5*3166,000
کابل شیلددار NYSLCY2.5*3250,000
کابل شیلددار NYSLCY0.5*4122,000
کابل شیلددار NYSLCY0.75*4160,000
کابل شیلددار NYSLCY1*4177,000
کابل شیلددار NYSLCY1.5*4227,000
کابل شیلددار NYSLCY2.5*4340,000
کابل شیلددار NYSLCY4*4546,000
کابل شیلددار NYSLCY0.75*5217,000
کابل شیلددار NYSLCY1*5240,000
کابل شیلددار NYSLCY1.5*5330,000
کابل شیلددار NYSLCY2.5*5436,000
کابل شیلددار NYSLCY0.75*7280,000
کابل شیلددار NYSLCY1*7
کابل شیلددار NYSLCY1.5*7
کابل شیلددار NYSLCY0.75*10400,000
کابل شیلددار NYSLCY1*10
کابل شیلددار NYSLCY1.5*10

تفاوت بین کابل دارای محافظ و کابل بدون محافظ

کابل محافظ یا کابل شیلد دار تفاوت قابل توجهی با کابل‌های بدون محافظ دارند. برخی از این تفاوت‌ها در دستۀ مزایای کابل قرار می‌گیرند و تعدادی دیگر جزو معایب آن به شمار می‌آیند.

برای مثال یکی از موارد تاثیرگذاری که فروش کابل شیلد دار را کاهش می‌دهد، قیمت آن در برابر کابل‌های بدون محافظ است. هزینۀ کابل‌ شیلد دار به دلیل نحوۀ ساخت و متریال استفاده شده در آن به مراتب گران‌تر از کابل های معمولی است که می‌تواند برای این محصول یک نقطه ضعف بزرگ محسوب شود.

همچنین این کابل‌های محافظ هستند که نصب دشوارتری نسبت به دیگر کابل‌ها دارند. به علاوه کابل‌های محافظ به دلیل ساختار سفت و سختی که دارند، از انعطاف‌پذیری کمتری نیز برخوردار هستند. این کابل‌ها قطر بیشتری دارند به همین دلیل فضای بیشتری را هم اشغال می‌کنند.

این باعث می‌شود که استفاده و نصب کابل‌های غیر محافظ به مراتب بسیار بیشتر از کابل‌های دارای حفاظ باشد. اما تمامی این نقاط ضعف چیزی از ارزش‌های این محصول کم نمی‌کنند. شاید وقتی با کاربردهای این کابل آشنا شویم، بهتر وجود این کابل را برای محیط خود ضروری بدانیم.

درخواست مشاوره یا ثبت سفارش با اعتماد کابل البرز
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
این فیلد را پر کنید

انواع کابل شیلد دار

کابل‌های محافظ به دلیل ساختار خود نامگذاری می‌شوند. در اصل این نوع کابل علاوه بر هادی یا رسانا و روکش بیرونی آن که در همۀ کابل‌ها یکسان است، به یک لایۀ نازک محافظتی دیگر به نام شیلد نیز مجهز است که مانند یک سپر دفاعی عمل می‌کند.

کابل‌های شیلد دار هم مانند سایر کابل‌ها به دسته‌های مختلف تقسیم‌بندی می‌شوند. هر یک از این کابل‌ها از لحاظ ساختار، استاندارد و عملکرد با دیگری متفاوت است. در ادامه بیشتر هر یک از این کابل‌ها را بررسی خواهیم کرد.

کابل‌های شیلدار صوتی

یکی از انواع کابل های محافظ ، کابل صوتی شیلددار است. این کابل در تجهیزات الکترونیکی بسیار پراستفاده است. اگر به نام این کابل توجه کنیم، متوجه عملکرد آن خواهیم شد.

کابل‌های صوتی منجر به انتقال سیگنال‌های صوتی از یک مبدا به مقصد مورد نظر می‌شوند. اما خاصیت کابل‌های شیلد دار مختص صدا این است که به یک پوشش یا سپر محافظتی مجهز هستند که منجر به دفع نویز و تاثیرات منفی آن بر روی صدا می‌شود.

کابل شیلد دار صوتی تمامی فرکانس‌ها و نویزهای دریافتی از تجهیزات مختلف مثل مایکرویو، تلفن همراه، کامپیوتر و حتی رعد و برق را خنثی می‌کنند. این نوع کابل در دماهای 5 تا 40 درجه سانتی‌گرارد عملکرد مناسبی دارد و به خوبی سیگنال‌های دریافتی را منتقل می‌کند. کابل محافظ صوتی خود نیز به موارد زیر دسته‌بندی می‌شود.

کابل صوتی بافته شیلددار: یکی از انواع کابل صوتی که هادی آن توسط یک رشته سیم‌های مسی بافته شده محافظت می‌شود، کابل محافظ صوتی بافته است. از آنجایی که عمل بافت سپر دفاعی این کابل کاری زمانبر است، بنابراین قیمت این کابل هم بالاتر از برخی نمونه‌های مشابه خواهد بود.

کابل فویلی شیلددار صوتی: به کابل‌هایی گفته می‌شود که دارای نوعی پوشش نازک پلی‌استری به نام مایلار و یک لایه فویل آلومینیوم هستند که همانطور که در قسمتی از مقاله گفتیم سپر دفاعی 100 درصدی ایجاد می‌کنند.

کابل‌های خدماتی صوتی شیلددار: نوعی کابل محافظ بافته شده که علاوه بر حالت معمول از لایه‌ای مسطح از رشته‌های آلیاژ مس در اطراف رسانا تشکیل شده است. یکی از ویژگی‌های برجسته این کابل انعطاف‌پذیری بالای آن است.

کابل محافظ زیرزمینی

نوع دیگری از کابل‌های محافظ ، کابل زیرزمینی است. قیمت کابل شیلد دار زیرزمینی در مقایسه با سایر نمونه‌ها معمولاً بیشتر است، زیرا این کابل‌ها باید از ویژگی خاصی برای استفاده در لایه‌های زیرین ساختمان‌ها برخوردار باشند. برای مثال جلوگیری از نشت رطوبت درون کابل یکی از این ویژگی‌ها است.

البته این خاصیت تنها برای کابل‌های شیلد دار نیست، زیرا تمامی کابل‌های دفن مستقیم ضد آب هستند. کابل‌های زیرزمنی ایمن‌تر از کابل‌های معمولی سربار هستند و از آنجا که قرار است در زیر زمین نصب شوند، برای مقاومت در برابر عناصر مهاجم طراحی شده‌اند.

برای خرید کابل‌های محافظ زیرزمینی باید عوامل متعددی از جمله محیط نصب (آب و هوای محل و میزان رطوبت زمین)، نوع روکش کابل مد نظر، عایق سیم و نیازهای برق و داده را در نظر بگیرید تا بتوانید مناسب‌ترین نوع کابل شیلد را انتخاب کنید.

کابل‌ شیلد دار تک رشته

کابل‌های محافظ علاوه بر کاربردی که دارند، به شکل‌های مختلف تک رشته‌ای هم تولید و استفاده می‌شوند.

البته علاوه بر کابل‌ها، سیم‌های تک رشته‌ای محافظ هستند که برای مصارف متعددی مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی از این نمونه‌های سیم تک رشتۀ شیلد دار است که دارای خواص مکانیکی و ویژگی‌های مختص به خود خواهد بود.

کابل‌های تک رشته‌ای محافظ که به آن‌ها کابل مفتولی نیز می‌گویند، به یک عدد هادی مفتولی مجهز هستند. این کابل نسبت به کابل‌های چند رشته‌ای مقاومت کمتری دارند و به منظور کاربری‌های فشار قوی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کابل کنترل شیلد دار

یکی از انواع کابل چند رشته شیلد دار، کابل کنترل یا کابل فرمان است. همانطور که در مقاله خرید کابل فرمان توضیح دادیم، این محصول وظیفه انتقال‌های سیگنال‌های فرماندهی، اندازه‌گیری یا حفاظتی مدارات کنترل را بر عهده دارند.

این یعنی کابل‌های کنترل برای ارسال فرامین طراحی شده‌اند به شکلی که منجر به راه‌اندازی و فعالیت صحیح سیستم‌ها و تجهیزات مختلف می‌شود. به دلیل اهمیت کابل شیلد دار فرمان خصوصاً در برخی از محیط‌های صنعتی نیاز به یک سپر محافظتی احساس می‌شود.

تا کابل در برابر تداخلات الکترومغناطیسی حفاظت شود و سیگنال‌های فرمان به خوبی منتقل شود. برای مثال این کابل‌ها برای تجهیزات حمل و نقل مکانیکی و ماشین افزار بسیار مناسب هستند.

کابل شیلد دار

کابل قدرت شیلد دار

یکی از انواع کابل‌های برق کابل قدرت نام دارد که می‌تواند در نمونه‌های مختلفی از جمله فشار قوی، فشار ضعیف، فشار متوسط و البته فوق فشار قوی طراحی و استفاده شوند. کابل‌های قدرت از یک ساختار داخلی خاص از جمله هادی کابل، گرافیت روی رسانا، عایق کابل، شیلد، آرمور کابل و عایق نهایی تشکیل شده‌اند.

شیلد این نوع کابل به سه شکل مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. شیلد سیمی یا وایر، شیلد نواری و یا ترکیب از هر دو شیلد. جنس هر یک از این شیلدها هم می‌تواند از آلیاژ مس یا آلومینیوم باشد.

کابل شیلد دار افشان یا چند رشته

کابل‌های افشان نوعی از کابل‌های برق هستند که از بیش از یک رشته یا سیم تشکیل شده‌اند. به همین علت این کابل‌ها به کابل چند رشته‌ای هم شهرت دارند.

این کابل‌ها از یک مشخصۀ اصلی یعنی انعطاف‌پذیری برخوردار هستند و در کنار آن این نوع کابل از استحکام بالایی برخوردار است. کابل‌ افشان برای کاربری‌های مختلف و به عنوان کابل قدرت، کابل فشار ضعیف، کابل کولر، کابل کنترل و دیگر موارد استفاده و تولید می شوند.

نوعی از این کابل که سطح حفاظتی خوبی را ایجاد می‌کند، کابل محافظ یا شیلددار افشان است. برای خرید این نوع کابل و سایر کابل‌های شیلد دار حتماً عواملی مثل برند و شرکت سازنده، نوع هادی، نوع روکش و مقاومت آن، جریان مصرفی و سطح مقطع را در نظر بگیرید.

کاربرد کابل شیلد دار

برخلاف کابل‌های بدون محافظ که عملکردی جزئی و البته مشخص دارند، کابل‌های محافظ برای محافظت از مسیرهای برق و داده در برابر تخریب ناشی از قرار گرفتن در معرض تداخلات الترومغناطیسی موسوم به نویز در طول برق و انتقال داده کاربرد دارند.

آن‌ها از انتشار هرگونه نویز به محیط و البته جذب هر تداخلی به درون کابل جلوگیری می‌کنند بنابراین می‌توانیم شاهد یک خدمت‌رسانی فوق‌العاده بی‌‌عیب و نقص از این نوع کابل باشیم.

نویزها تنها بر روی صدا یا داده‌های دریافتی تاثیرات منفی نمی‌گذارند، بلکه به دلیل اینکه این تشعشات منفی می‌توانند باعث اختلال در عملکرد مدارها شوند، بسیار مضر خواهند بود. اینجاست که متوجه اهمیت بالای کابل‌های محافظ خواهیم شد.

از این کابل به دلیل عملکرد محافظتی قوی علاوه بر استفاده در کاربری‌های معمول به صورت گسترده در موارد زیر استفاده می‌شود.

 • فرودگاه‌ها
 • مراکز صدا و سیما
 • ایستگاه‌های رادیویی
 • دکل‌های مخابراتی و انتقال داده‌های صوتی و تصویری
 • کارخانه‌های تولیدی
 • مراکز داده بزرگ
 • کارخانه‌های صنعتی سنگین

با این اوصاف متوجه شدیم که کابل شیلد دار بهترین انتخاب برای محیط‌های شلوغ عمومی و صنعتی هستند که می‌توانند مانند یک سپر از اثرات نامطلوب نویزها بر عملکرد تجهیزات سیستمی و کامپیوتری جلوگیری کند.

هنگام خرید کابل شیلد دار بهتر است بدانید این کابل علاوه بر محافظت در برابر تداخل خارجی، از خروج صدا از کابل جلوگیری می‌کند و احتمال ایجاد تداخل در دستگاه های دیگر را به حداقل می رساند.

ساختار و استاندارد کابل‌های محافظ چگونه است؟

یک کابل محافظ حاوی هادی‌های عایق معمولی است که در یک لایه رسانا استاندارد با یک لایه پوشش محافظتی ویژه محصور شده است. این لایه محافظ چیزی است که این کابل‌ها را از انواع معمولی غیر محافظ جدا می‌کند.

سپرهای محافظتی به دور هادی‌های عایق پیچیده می‌شوند و به طور کلی از موادی از جمله رشته‌های بافته شده از مس یا آلیاژهای مشابه مانند آلومینوم، نوار مسی مارپیچی شکل و یا لایه‌ای پلیمری که خاصیت رسانایی دارد، ساخته می شوند.

کابل شیلد دار از لحاظ نوع حفاظ متنوع است. این تنوع باعث می‌شود تا هر یک از کابل‌ها تا سطح خاصی از تداخلات الکترومغناطیسی محافظت کنند. برای مثال کابل‌هایی هستند که از حفاظی با طرح بافته شدۀ مارپیچ یا فویل با روکش فلزی استفاده می‌کنند که بین 85 تا 100 درصد سپر محافظتی ایجاد خواهد کرد.

حداکثر سطح حفاظتی که یک سپر EMI ایجاد می‌کند، 90 درصد خواهد بود. این در حالی است که میزان سپر دفاعی پوشش‌های Mylar تا 100 درصد است. سپرهای مارپیچی هم می‌توانند تا 98 درصد سد حفاظتی ایجاد کنند.

استاندارد هر یک از این کابل‌ها با توجه به نوع ساختار و کاربرد آن تعیین می شود. برای مثال در کابل‌های کنترل شیلددار ولتاژ اسمی باید بین 300 تا 500 ولت باشد. رسانای این نوع کابل هم بین 2 تا 60 رشته متغیر خواهد بود که باید طبق استاندارد داخلی ۳۰۸۴ ساخته شوند.

عایق این کابل هم باید از استاندارد خاصی برخوردار باشد. برای مثال مواد تشکیل‌دهنده آن را ترکیبات پلی وینیل کلرایدی از نوع D تشکیل دهند.

حرف آخر

در این مطلب به بررس کابل‌های محافظ پرداختیم و گفتیم که این کابل‌ها باعث کاهش حجم و شدت انواع نویزهای الکتریکی می‌شوند و همچنین از اثرات نامطلوبی که نویزها بر سیگنال‌ها و انتقال داده‌ها می‌گذارند جلوگیری می‌کنند.

کابل‌های محافظ را می‌توان برای کاربری‌های گوناگون مورد استفاده قرار داد. برای خرید کابل شیلد دار می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی موجود در سایت یا لیست نمایندگی‌های معتبر اقدام به ثبت سفارش خود کنید. بیشتر بدانید.

برای مشاوره رایگان یا ثبت سفارش سیم و کابل البرز با ما تماس بگیرید.

 • علی

  سلام قیمت کابل فرمان شیلد دار رو از کجا میتونم ببینم؟

  پاسخ
  • اعتماد کابل البرز

   با سلام
   برای دریافت قیمت کابل شیلددار با تخفیف با شماره 09123179554 واتس اپ پیام بدید یا با شماره های موجود در بالای این صفحه تماس بگیرید.

 • حکیم زاده

  روز بخیر قیمت کابل شیلدار 1.5*2 رو میخواستم بدونم

  پاسخ
  • اعتماد کابل البرز

   با سلام و روزخوش
   برای اطلاع دقیق و به روز از قیمت های اعتماد کابل البرز می تونید با شماره 02133116988 با دفتر مرکزی اعتماد کابل البرز تماس حاصل بفرمایید.

 • رضوانی

  سلااام
  شرکت به من گفته در مورد قیمت کابل nyslcy پرس و جو کنم. آیا شرکت شما موجود داره از این نوع کابل هم؟ کابل شیلدار حساب میشه اینم؟

  پاسخ
  • اعتماد کابل البرز

   سلام آقای رضوانی
   کابل nyslcy از انواع کابل شیلددار است که در انواع سایزها در شرکت اعتماد کابل البرز تولید میشه. برای اطلاع از سایز و قیمت کابل nyslcy شما میتونید با دفتر مرکزی شرکت به شماره تلفن 02133116988 تماس حاص بفرمایید.

 • رضایی

  کابل تلفن شیلد دار هم موجود دارید؟

  پاسخ
 • حسنی

  کابل شیلد دار 4 رشته میخواستم. با کجا باید تماس بگیرم؟

  پاسخ
  • اعتماد کابل البرز

   سلام دوست عزیز
   برای دریافت لیست قیمت لحظه ای کابل شیلددار به واتس اپ مجموعه پیام بدید یا با شماره 02188313605 تماس بگیرید

 • رحیمی

  لیست قیمت کابل برق شیلد دار رو میخواستم:
  کابل تک زوج شیلد دار
  کابل دو رشته شیلد دار
  کابل سه رشته شیلد دار
  کابل 6 زوج شیلد دار
  کابل 8 رشته شیلد دار
  کابل شیلد دار 3 رشته
  کابل 6 رشته شیلد دار

  خلاصه قیمت همه رو به روز میخوام ممنون میشم واسم بفرستید

  پاسخ
  • اعتما کابل البرز

   سلام دوست عزیز
   برای دریافت لیست قیمت لحظه ای کابل شیلددار به واتس اپ مجموعه پیام بدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
قیمت لحظه ای