برق بیشتر مصرف کن؛ پول بگیر!

مصرف برق

برق بیشتر مصرف کن؛ پول بگیر!

✅ بخش زیادی از برق آلمان توسط انرژی های تجدید پذیر همچون باد و انرژی خورشید تولید می‌شود. هر چند گاهی اوقات به نفع شرکت‌های تولیدی نیست!

✅ مثلا در یک روز آفتابی با وزش باد بیشترین تولید برق را شاهد خواهیم بود که در اکثر مواقع بیش از نیاز آلمانی‌هاست. در نتیجه این افزایش تولید٬ نیروگاه‌ های برق (بخصوص آنهایی که با سوخت انرژی فسیلی کار می‌کنند) دوکار باید بکنند : یا باید نیروگاه را تعطیل کنند یا با منفی کردن هزینه‌ها٬ مشتریان را به مصرف برق بیشتر تشویق کنند. یعنی مشتریان با مصرف برق از شرکت‌ها پول دریافت می‌کنند.

✅ در سال ۲۰۱۷ مصرف کنندگان برق در آلمان به ازای ۱۴۶ ساعت از شرکت‌های تولید کننده٬ پول دریافت کرده‌اند. این مقدار از هزینه نهایی کم خواهد شد. این موضوع البته فقط برای مردم آلمان نیست. گاهی کشورهای همسایه نیز از این موضوع سود می‌برند٬ مثلا در روز اول سال نو میلادی آلمان هزاران مگاوات برق به آنها هدیه داد تا جلوی نابودی این میزان برق اضافی را بگیرد.

✅ شرکت «TunneT» که یکی از چهار کمپانی توزیع برق آلمان است. این شرکت در سال ۲۰۱۷ حدود یک میلیارد یورو فقط صرف تعدیل برق و پرداخت هزینه به مشتریان کرده است.

✅ قبلا هم اشاره کردیم که آلمان قصد دارد تا سال ۲۰۲۲ ضمن تعطیل کردن راکتورهای هسته‌ای٬ تامین برق کشور را محدود به انرژی سبز کند.

نظر دهید
میانگین نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button