1. خانه
 2. سیم و کابل
 3. ☀️0 تا 100 انتخاب بهترین کابل تلفن✔️ بهترین کابل تلفن برای اینترنت

☀️0 تا 100 انتخاب بهترین کابل تلفن✔️ بهترین کابل تلفن برای اینترنت

بهترین-سیم-تلفن

بهترین کابل تلفن برای اینترنت کدام است؟ کابل‌‌ تلفن دسته ای از سیم و کابل هستند که بخش وسیعی از محصولات مخابراتی هستند که شبکه‌های اینترنت و مراکز داده را نیز علاوه بر تلفن‌های ثابت پوشش می‌دهند. اما برای خرید این کابل نیاز به استانداردهای خاصی خواهد بود. علاوه بر این بسته به نوع کابل ویژگی‌های خاصی مد نظر است که باید برای خرید کابل تلفن خود مورد توجه قرار دهید. ویژگی‌هایی که می‌تواند از یک برند تا برند دیگر متفاوت باشد. مسئله‌ای که باعث تمایز تولیدکنندگان و کیفیت نهایی محصولات آن‌ها می‌شود. موضوعی که قرار است درباره آن صحبت کنیم هم دقیقاً در همین رابطه است.

اگر به دنبال بهترین کابل تلفن برای برقراری یک ارتباط همه جانبه هستید، بدون شک این راهنما می‌تواند به شما کمک کند. اغلب افراد تنها یک تصور درباره این کابل دارند و آن هم متصل کردن ارتباط تلفنی دو طرفه است. اما کابل تلفن عملکردهای بیش از این دارد. همراه سیم و کابل اعتماد البرز باشید.

بهترین کابل تلفن کدام است؟

شاید اینکه بخواهیم بپرسیم بهترین مارک سیم تلفن کدام است بیش از حد کلی به نظر برسد، زیرا گفتیم که کابل‌های تلفن فقط برای برقراری ارتباط تلفنی نیستند، بلکه در دیگر مواقع به عنوان کابل مودم، اینترنت و انتقال داده مورد استفاده قرار می‌گیرند. بنابراین باید اول ببینیم که کدام کابل تلفن مد نظر است و بعد به دنبال بهترین برند بازار باشیم.

بهترین-کابل-تلفن-کدام-است؟

آنچه در تمامی کابل‌های تلفن اهمیت ویژه‌ای دارد عدم اختلال در ارتباط است. اختلالات سیگنال هم بیشتر به دلیل وجود نویز رخ خواهد داد که در کابل‌های باکیفیت و البته کابل‌های ضد نویز شاهد چنین شرایطی نیستیم. علاوه بر این بسته به اینکه قرار است کدام یک از کابل‌های تلفن زمینی، هوایی، مهاردار، ایرک کانالی، دوبل هوایی، کابل تلفن هوایی مهاردار و کابل ژله فیلد خاکی را انتخاب کنیم، ویژگی‌های مد نظر می‌تواند متفاوت باشد.

به عبارتی انواع کابل تلفن شامل نمونه های زیر می‌شوند که هر یک با یک عبارت خاص انگلیسی نشان داده می‌شوند.

 • کابل ایرکوئر کانالی (CUC)
 • کابل هوایی مهاردار (SSC)
 • ژله فیلد خاکی (BFC)
 • بهترین کابل تلفن ژله فیلد کانالی (CFC)
 • کابل دوبل هوایی مهاردار (DW)
 • کابل هوایی ساده (AC)
 • کابل نوری فیلد کانالی (OCFC)
 • کابل نوری ژله فیلد خاکی (OBFC)
 • کابل نوری مهاردار هوایی (OSSC)

این سری کابل‌ها به دو شکل با هادی مسی و فیبر نوری ( کاربرد فیبر نوری ) تولید می‌شوند. فراتر از نوع سیم و کابل به طور کلی باید محصولی را خریداری کنیم که مطابق با استانداردهای مخابرات داخلی و قابل تایید از سوی این سازمان باشد. این استاندارد شامل عوامل مد نظر شرکت مخابرات ایران TCI و استاندارد VDE085 است.

کابل-زوجی-تلفن

بهترین برند کابل تلفن

برای خرید بهترین کابل تلفن باید برترین برندهای بازار را به خوبی بشناسیم. با توجه به اینکه امروزه نیاز کشور به انواع سیم تلفن برای مصارف ارتباطی، انتقال داده و استفاده در شبکه بسیار بیشتر از گذشته است، مارک‌های متعددی برای تولید این محصولات روی کار آمده‌اند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید چیزی نزدیک به 150 کارخانه تولید سیم و کابل در کشور وجود دارند که به رقابت با یکدیگر در این عرصه مشغول هستند.

اما در این بین تنها تعداد معدودی از مارک‌های کشور هستند که به عنوان بهترین برند سیم تلفن شناخته می‌شوند. اما دلیل این انتخاب چیست؟ در اصل یک نام تجاری زمانی به برند تبدیل می‌شود که در بین مردم محبوبیت به دست بیاورد. این محبوبیت بر اساس عوامل مختلفی از جمله کیفیت کالا و مرغوبیت محصولات تولیدی، قیمت‌های رقابتی، تضمین تولیدات و تنوع در آن‌ها تعیین می‌شود.

البته اکثر برندها تنها در یک یا دو محصول شناخته شده هستند. اما اگر به دنبال تولید کننده کابل تلفن در کشور هستید که در تمامی تولیدات زبانزد و شناخته شده است، شرکت سیم و کابل اعتماد البرز همان تولید کننده برتر خواهد بود. تولیدات این کارخانه به قدری باکیفیت و بر اساس بهترین متریال‌های دنیا است که تنها کمتر از یک قرن فعالیت توانست محصولات خود را به سایر کشورها نیز صادر کند.

از دیگر مزایای خرید از برند سیم و کابل اعتماد البرز وجود نمایندگی‌های متعدد در سراسر کشور، قیمت مناسب در مقایسه با کیفیت تولیدات، خدمات پس ازفروش حرفه‌ای، تحویل سریع در خریدهای غیرحضوری و مشاوره خرید تخصصی اشاره کنیم. از سایر برندهای شناخته شده در کشور بر اساس تولیدات خاص می‌توانیم به شرکت‌های زیر اشاره کنیم.

شرکت صنعتی الکتریکی خراسان

سیم و کابل کرمان

سیم و کابل یزد

سیم و کابل کاویان

سیم و کابل ابهر

سیم و کابل مشهد

برای خرید بهترین کابل تلفن باید چه عواملی را در نظر بگیریم؟

فارغ از اینکه قصد دارید کدام نوع کابل تلفن را خریداری کنید، هنگام انتخاب کابل باید به یک سری ویژگی مشترک بین تمام کابل‌ها توجه داشته باشید. در خرید بهترین مارک کابل تلفن حتماً فاکتورهای زیر را مد نظر قرار دهید.

بهترین-کابل-تلفن

1.نوع هادی کابل تلفن

هادی، رسانا (برای ساختن سیم و کابل برق از چه فلزی استفاده میشود) یا به عبارت ساده‌تر نوع سیم به کار رفته در کابل تلفن از مهم‌ترین عواملی است که باید هنگام خرید به آن توجه کنید. نوع آلیاژ به کار رفته در کابل تلفن چه برای ارتباط تلفنی چه به منظور استفاده برای اینترنت اهمیت زیادی دارد. در واقع بخش عظیمی از یک ارتباط باکیفیت را نوع آلیاژ سیم تلفن تعیین می‌کند.

همانطور که در مقالات متعدد اشاره کردیم نه تنها برای کابل‌های تلفن بلکه برای سایر کابل‌های برق با کاربری‌های گوناگون این فلز مس است که می‌تواند بهترین کارایی را داشته باشد. استفاده خالص از این سیم در نوع کابل مصرفی باید مد نظر قرار داده شود. البته این را هم متذکر شویم که آلیاژ مس از نظر قیمت گران است. همین مسئله در تعیین قیمت کابل تلفن بسته به میزان مس مصرفی تأثیرگذار است.

2. نوع روکش کابل

برای انتخاب بهترین کابل تلفن باید به روکش کابل هم توجه کنید. البته روکش کابل هم شاید به اندازه هادی مهم نباشد، اما به دلایل گوناگون دارای اهمیت زیادی است. شما برای داشتن یک ارتباط فوق‌العاده نیاز به کابلی دارید که پوشش بیرونی باکیفیتی دارد.

در اصل روکش کابل، عایق آن است که از سیم و هادی داخلی در برابر عوامل آسیب‌زا بیرونی محافظت می‌کند. سرما و گرما، برخورد با اجسام سنگین و بالا رفتن احتمال بریدگی، پوسیدگی، نشت رطوبت به داخل کابل و افزایش احتمال زنگ‌زدگی از سری عوامل مخرب خارجی هستند که می‌توانند کیفیت ارتباط کابل تلفن را تحت تاثیر قرار دهند.

از طرف دیگر برخی از کابل‌های تلفن در مکان‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرند که اختلالات سیگنالی زیادی وجود دارد. در چنین شرایطی برای اینکه ارتباط با اختلال مواجه نشود، باید بهترین کابل تلفن ضد نویز خریداری شود تا بتواند به راحتی از ورود سیگنال‌های خارجی به داخل کابل و اختلال در ارتباط جلوگیری کند. البته چنین کابل‌هایی علاوه بر روکش خارجی به یک نوع محافظ داخلی هم مجهز هستند که خاصیت ضد نویزی دارند. البته این نوع کابل‌ها با نام خاصی در بازار شناخته می‌شوند. به این سری از کابل‌ها کواکسیال می‌گویند.

علاوه بر تمامی این موارد روکش کابل بسته به موقعیت هم می‌تواند استحکام متفاوتی داشته باشد. برای مثال محیط‌های معمولی نیازی به کابل خاص ندارند و همین که کیفیت عایق بیرونی دوام مناسبی داشته باشد کفایت می‌کند. اما برای محیط‌های دارای مواد شیمیایی یا مکان‌هایی که احتمال نشت روغن یا سوخت و درجه حرارت بالا وجود دارد، عایق کابل باید بسیار مقاوم‌تر باشد.

3. دامنه حرارتی کابل

نه تنها برای خرید کابل تلفن بلکه برای تهیه هر نوع سیم و کابل دیگر باید به این پارامتر توجه ویژه‌ای داشته باشید. دامنه حرارتی چیزی نیست که بخواهید از کنار آن به راحتی عبور کنید. البته شاید این تصور را داشته باشید که دامنه حرارتی بیشتر برای کابل‌های برق مد نظر قرار داده می‌شود تا احتمال بروز خطرات احتمالی مثل آتش سوزی را کاهش دهد.

اما برای خرید بهترین کابل تلفن هم استانداردهایی برای دامنه حرارتی تعیین شده است که باید به آن توجه کنید. برای مثال طبق استانداردهای جهانی این دامنه حرارتی در زمان‌هایی که سیم تلفن به صورت ثابت مورد استفاده قرار می گیرد تا دمای 70 درجه و منفی 30 درجه باید کارایی داشته باشد. این در حالی است که برای سیم‌های خم‌شو و در زمان‌های که کابل به هر دلیلی به انعطاف نیاز دارد، دامنه حرارتی کابل تلفن کمتر خواهد شد و در محدوده منفی 5 تا 50 درجه سانتی‌گراد خواهد بود.

علاوه بر موارد بالا بسته به نوع کابل باید به عوامل دیگر از جمله قیمت، اعتبار شرکت سازنده، میزان تقاضای یک کابل، نوع کاربری، سایز و قطر کابل نیز توجه کنید. هر یک از این موارد در انتخاب بهترین کابل به شما کمک زیادی خواهند کرد.

بهترین-کابل-تلفن-را-چگونه-انتخاب-کنیم

بهترین کابل تلفن برای اینترنت

به منظور انتخاب بهترین کابل تلفن برای اینترنت نیز باید به پارامترهای خاصی توجه کنید. گفتیم که کابل‌های تلفن معمولاً برای خطوط تلفن خانگی و اتصالات دیجیتال مشترکین DSL استفاده می‌شود. کابل‌های شبکه اینترنت معمولاً برای اتصال رایانه‌ها و دستگاه‌های شبکه مانند هاب‌ها، سوئیچ‌ها و روترها استفاده می‌شوند. بسته به اتصالات مختلف، کابل شبکه مستقیم و کابل شبکه متقاطع برای انتخاب وجود دارد.

کابل اینترنت در مقابل کابل تلفن شباهت‌های زیادی دارد، زیرا هر دو اطلاعات را ارسال و دریافت می‌کنند. در برخی از مواقع یک کابل تلفن می‌تواند برای اینترنت هم کارایی داشته باشد، اما در مواقعی که قرار است رایانه شما به دستگاه‌هایی مانند سوئیچ‌ها و روترها متصل شود، یک کابل تلفن معمولی کاربردی نخواهد بود و باید از کابل مخصوص اینترنت استفاده کرد. با وجود تمام شباهت‌های این دو کابل بین کابل تلفن و اینترنت تفاوت‌هایی وجود دارد که باید مد نظر قرار دهید.

 • کابل‌های شبکه معمولاً دارای ضخامت بیشتری از کابل تلفن هستند و از لحاظ ظاهری گردتر هستند.
 • کابل‌های شبکه دارای کانکتورهای بزرگتری هستند که در مقال کابل تلفن به کانکتور کوچک‌تر مجهز است.

راهنمای-انتخاب-بهترین-کابل-تلفن

بهترین کابل تلفن برای مودم

هم کابل های اینترنت و هم کابل‌های تلفن انتخاب‌های خوبی برای شبکه خانگی هستند. اما سوال اینجاست که چگونه برای شبکه خانگی خود با کمترین هزینه یک کابل باکیفیت و کارایی بالا انتخاب کنیم؟ این سوال شامل عوامل مختلفی می شود و به اندازه و نوع فایل‌هایی است که قرار است ارسال کنید، برنامه‌ریزی شبکه، بودجه و اشتراک‌گذاری اتصال به اینترنت مربوط می‌شود. به طور کلی در خرید کابل اینترنت و مودم باید عوامل زیر را هم مد نظر قرار دهید.

1.سرعت انتقال

زمانی که به اینترنت با سرعت بالا نیاز دارید، این مورد از اهمیت بیشتری برخوردار است، زیرا باید کابل مخصوص مسافت های طولانی را برگزینید. این گزینه خصوصاً برای مشاغل اهمیت زیادی دارد. شبکه‌های تلفن در ابتدا با سرعت 1 مگابیت تا 2 مگابیت در ثانیه کار می‌کردند، اما شبکه های جدیدتر می‌توانند با سرعت 10 مگابیت در ثانیه کار کنند.

با این حال، 10 مگابیت در ثانیه ممکن است یک نقطه ضعف برای شبکه‌های اینترنت خصوصاً انواع کاری در نظر گرفته شود، زیرا حتی جدیدترین فناوری‌ها سرعت شبکه‌ای بالغ بر 10 گیگابایت بر ثانیه دارند. هر چند که این حالت حداقل در حال حاضر برای کشور ما یک رویا به نظر می‌رسد، اما بهتر است در انتخاب بهترین کابل تلفن مخصوص شبکه به سرعت انتقال داده توجه داشته باشید.

2. میزان بودجه

در خرید کابل تلفن مخصوص شبکه بودجه هم اهمیت زیادی دارد، زیرا به طور نسبی کابل‌های اینترنت از کابل‌های تلفن معمولی گران‌تر هستند. هر چند که ارزش خرید را حتی با وجود هزینه بیشتر دارند. هر چه میزان تجهیزات کابل شما بیشتر باشد، به مراتب هزینه هم بالاتر خواهد رفت.

3. امنیت

این گزینه را به طور کلی برای تمامی کابل‌ها باید در نظر بگیریم. البته کابل‌های تلفن و اینترنت اغلب از امنیت بالایی برخوردار هستند. اما برخی از کابل‌ها ممکن است در شرایط خاص شکننده باشند. برای مثال در مسافت‌های طولانی یا در محیط‌های مرطوب مثل نقاط ساحلی، این کابل تلفن است که از کابل شبکه ایمن‌تر خواهد بود.

از انواع کابل اینترنت خوب می‌توان به کابل شبکه Cat6 U/UTP مسی، کابل شبکه Cat6 U/UTP مسی فویل‌دار، کابل تلفن داخل ساختمانی 0.6 چند زوجی، سیم رانژه با توانایی برقراری اتصالات و کابل فیبر نوری اینترنت اشاره کرد.

بهترین-کابل-تلفن-هوایی

خرید بهترین کابل تلفن بدون نویز

برای استفاده از بهترین حالت کابل تلفن چه در داخل ساختمان چه بیرون و در هر دو حالت زمینی و هوایی به کابل‌هایی نیاز است که بدون اثرات امواج و نویزها بتوانند سیگنال‌ها را انتخاب کنند. این کابل هم درست مانند سایر کابل‌ها از یک سری ویژگی خاص مثل هادی‌های مسی، قطر مناسب رسانا، وجود فویل آلومینیومی و سیم ارت، چند زوجی بودن و روکش پی وی سی برخوردار هستند.

این نوع از کابل‌ها که به کابل هم محور یا کابل کواکسیال ( بهترین کابل آنتن تلویزیون ) هم شهرت دارند، علاوه بر روکش پی وی سی به یک غلاف دیگر هم مجهز هستند که از ورود و خروج امواج جلوگیری می‌کنند. البته این سری کابل‌ها فقط برای تلفن مورد استفاده قرار نمی‌گیرند و برای کاربری‌های صوتی، تصویری و شبکه‌های LAN هم مورد استفاده قرار می‌گیرند.

برای خرید این کابل بسته به انواع کابل کواکسیال می‌توانید از تعداد رشته هادی مختلف استفاده کنید ، زیرا این نمونه کابل دارای انواع متعددی از زوج از 2 زوج گرفته تا کابل 100 زوجی است. قطر این کابل‌ها هم 0.6 mm خواهد بود. با استفاده از این نوع کابل می‌توانید ارتباطی فوق‌العاده باکیفیت و بدون امواج و نویزهای مزاحم دریافت کنید. البته دو نوع کابل شبکه با نام‌های Cat6 UTP و SF/UTP نیز برای این منظور مناسب خواهند بود.

بهترین-کابل-تلفن-ضد-نویز

بهترین کابل تلفن هوایی

یکی دیگر از کابل‌های مخابراتی نوع هوایی است. در اصل کابل‌های تلفن به سه شکل مورد استفاده قرار می گیرند. یا در زیر زمین مدفون می‌شوند، یا در روی زمین مورد استفاده قرار می‌گیرند و یا در ارتفاع مورد استفاده قرار می‌گیرند که به نوع سوم کابل هوایی می‌گویند.

کابل‌های هوایی تلفن هم خود انواع گوناگونی دارند که کابل مهاردار، کابل دوبل و کابل نوری مهاردار از جمله این کابل‌ها محسوب می‌شوند. هر یک از این کابل‌ها کارایی خاص خود را دارد که در مقالات مختلف به آن اشاره کردیم. این کابل‌ها هم به صورت چند زوجی مانند 2،4، 6 و… مورد استفاده قرار می‌گیرند. نکته قابل توجه در خرید این کابل‌ها به دلیل قرار گرفتن در محیط خارجی، پوشش و عایق بیرونی آن است.

این شکل از کابل‌ها باید از لحاظ دوام در برابر عوامل خارجی مناسب باشند. از جمله این عوامل می‌توانیم به نور خورشید، رطوبت ناشی از بارش باران یا تغییرات دمایی و حتی نویز اشاره کنیم که در خرید کابل هوایی تلفن باید مد نظر قرار داده شود. در صورت استفاده از کابل نامناسب هوایی در مدت زمان کمی با افت کیفیت انتقال داده مواجه خواهیم شد.

انتخاب-بهترین-کابل-تلفن

جمع‌بندی

در این مقاله به معرفی کابل‌های تلفن مختلف و فاکتورهای قابل توجه در خرید اشاره کردیم. با توجه به اینکه کدام نوع کابل مد نظر شماست باید به پارامترهای مختلفی توجه کنید. با این حال انتخاب بهترین کابل تلفن به نیاز شما، سرعت مد نظر و میزان بودجه‌ای که دارید بستگی دارد. به نظر شما کدام کابل تلفن برای خرید مناسب است؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید. بیشتر بدانید.

محصولات

همین حالا به مشاوران ما پیام دهید

09128389181

etemadcablealborz.com

 • میلاد

  مخابرات کابل بیرون ساختمانمان را عوض کرده و باعث شده نویز خیلی زیادی روی اینترنت و تلفنم به وجود بیاد، اینترنت هر چند دقیقه قطع میشه. در حالی که در کابل قبلی چنین مشکلی نبود و با سرعت بالا اینترنت adsl کار میکرد.
  کاش اونا هم این مطلب را میخواندند

  پاسخ
 • پرویز جهاندیده

  سلام و شب بخیر ماهم مشکل اینترنت داریم میخواهم بهترین کابل را بگیرم که سرعت اینترنت مان بیشتر ونویز نداشته باشد.لطفا راهنمایی کنید.

  پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
قیمت لحظه ای