1. خانه
  2. سیم و کابل
  3. ☀️✔️ تفاوت کابل RG59 با RG6 +✔️تفاوت سیم آنتن با سیم ماهواره

☀️✔️ تفاوت کابل RG59 با RG6 +✔️تفاوت سیم آنتن با سیم ماهواره

تفاوت کابل RG59 با RG6

بررسی تفاوت سیم آنتن با سیم ماهواره یا تفاوت کابل RG59 با RG6 ، معرفی کابل مناسب برای آنتن و ماهواره برای دریافت تصاویر با کیفیت و همچنین تفاوت کابل‌های RG59 با RG6 را در این مقاله خواهید خواند.

کابل آنتن در انواع مختلفی تولید می‌شود که پرکاربردترین آن‌ها کابل‌های RG59 و RG6 است. کابل‌های RG59 و RG6 ویژگی‌هایی دارند که هرکدام برای مصارف مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کابل‌ها از نظر اندازه، وزن، محافظ و قیمت با هم متفاوت هستند و به همین دلیل مصارف مختلفی دارند.

کابل RG6 نسبت به RG59 برای پهنای باند بیشتر، فرکانس‌های بالاتر و مسافت‌های طولانی بکار می‌رود. برای انتخاب سیم آنتن و ماهواره مناسب، این سیم‌ها از نقطه نظرسیگنال‌هایی که منتقل می‌کنند بررسی می‌شوند.

در ادامه به بررسی ویژگی‌های سیم آنتن، سیم ماهواره پرداخته خواهد شد. قیمت کابل برق را از صفحه تولیدکننده اصلی ببینید.

سیم آنتن

کابل آنتن یکی از انواع کابل کواکسیال است که برای انتقال سیگنال از آن استفاده می‌شود. ساختار کابل آنتن شامل رسانا، عایق دی‌الکتریک، نوار پوشش‌دهنده عایق، زره بافته شده و روکش است.

رسانای سیم آنتن برای انتقال سیگنال‌ها معمولاً از جنس مس است که انعطاف‌پذیری بالایی نیز دارد. عایق دی‌الکتریک در سیم آنتن از دو لایه درونی و بیرونی تشکیل شده است. لایه درونی از خم شدن رسانا جلوگیری می‌کند و لایه بیرونی در برابر نفوذ رطوبت و فشارهای بیرونی از رسانا محافظت می‌کند.

تفاوت کابل آنتن و ماهواره

روکش سیم آنتن خارجی‌ترین لایه سیم است و از موادی تهیه می‌شود که مقاومت بالایی داشته باشد و از قسمت‌های مختلف کابل محافظت کند. کابل‌های 2.5c-2v، 4.5c-2v و RG6 از انواع کابل آنتن هستند که کابل RG6 برای مسافت‌های طولانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سیم ماهواره

کابل‌های کواکسیال ( ورودی کواکسیال چیست ) به دلیل ویژگی‌هایی که دارند برای ماهواره مناسب هستند. این کابل‌ها به دلیل ساختار چند لایه از افت سیگنال جلوگیری می‌کنند تا تصاویر باکیفیت ارائه دهند. کابل‌های کواکسیال انواع مختلفی دارند. کابل‌های RG6 به عنوان کابل ماهواره بکار گرفته می‌شود.

تفاوت کابل RG59 با RG6

کابل‌های کواکسیال در انواع مختلفی تولید می‌شوند. کابل‌های RG59 و RG6 پرکاربردترین کابل‌های کواکسیال هستند. در ادامه به بررسی ویژگی‌ها و تفاوت این دو کابل می‌پردازیم.

سیم آنتن و ماهواره

تفاوت کابل RG59 با RG6 در اندازه

اولین تفاوت کابل rg59 با rg6 در اندازه آنها است. کابل rg6 با رسانای مرکزی 18 AWG قطر بیشتری نسبت به کابل rg59 با رسانای مرکزی 20 AWG دارد. کابل rg59 نازک‌تر است و برای پهنای باند کم و فرکانس پایین مناسب است؛ به همین دلیل برای سیگنال‌های آنالوگ و دوربین‌های مداربسته توصیه می‌شود. کابل rg6 برای پهنای باند بیشتر و مسافت‌های طولانی مناسب است.

تفاوت کابل RG59 با RG6 در محافظ کابل

محافظ از ایجاد نویز در سیگنال جلوگیری می‌کند. در کابل‌های کواکسیال از دو نوع محافظ فویل و بافتنی استفاده می‌شود. محافظ فویل شامل یک ورق آلومینیوم است که در زیر یک پارچه فلزی به دی‌الکتریک متصل شده است.

این محافظ در برابر تداخل‌های الکترومغناطیسی با فرکانس بالا به طور مؤثر عمل می‌کند. محافظ بافتنی شامل رشته‌های کوچک سیم است که در اطراف دی‌الکتریک یا فویل بافته می‌شوند. این محافظ نیز در برابر تداخل‌های الکترومغناطیسی با فرکانس پایین به طور مؤثر عمل می‌کند.

اکثر کابل‌های کواکسیال دارای هر دو نوع محافظ هستند. هرچه یک کابل، محافظ بیشتری داشته باشد عملکرد بهتری خواهد داشت. برخی از کابل‌های RG59 دارای یک محافظ هستند. کابل RG6 از نوع بهتری از محافظ استفاده می‌کند؛ بنابراین تا فرکانس 300 گیگاهرتز نیز قابل استفاده است. درحالی‌که کابل‌های RG59 برای فرکانس‌های زیر 50 مگاهرتز عملکرد بهتری دارند.

مقایسه کابل RG59 با RG6

تفاوت کابل RG59 با RG6 در کاربرد

هرکدام از کابل‌های RG59 و RG6 بر اساس ویژگی‌هایی که دارند در موارد مختلفی قابل استفاده هستند. کابل RG6 نسبت به RG59 دارای رسانای ضخیم‌تر، عایق بهتر و قیمت بالاتر است. همچنین برای فرکانس‌های بالاتر مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ بنابراین کابل RG6 برای سیگنال‌های ماهواره‌ای مناسب است و به عنوان سیم ماهواره و آنتن تلویزیون استفاده می‌شود.

کابل RG59 نیز برای سیگنال‌های ویدئویی آنالوگ مناسب است و در دوربین‌های مداربسته استفاده می‌شود.

تفاوت سیم آنتن با سیم ماهواره

سیم آنتن و سیم ماهواره ، هردو نوعی کابل کواکسیال هستند. تفاوت سیم آنتن با سیم ماهواره را سیگنال‌هایی که منتقل می‌کنند، تعیین می‌کند. برای انتقال سیگنال‌های ماهواره‌ای و دیجیتال، کابل RG6 مناسب است. کابل RG6 نسبت به کابل RG59 از محافظ بهتری برخوردار است و در فرکانس‌های بالا عملکرد مؤثرتری دارد، قطر رسانای آن بیشتر و همچنین پهنای باند بیشتری دارد؛ به همین دلیل برای مسافت‌های طولانی مناسب‌تر است.

بهترین سیم آنتن و بهترین سیم ماهواره

بهترین کابل آنتن ماهواره باید بتواند تصاویر را بدون افت سیگنال و با کیفیت بالا ارائه دهد. کابلی که تهیه می‌کنید باید بر اساس نوع سیگنال باشد همچنین با متریال باکیفیت و مرغوب ساخته شده باشد.

بهترین کابل RG6 که برای سیم آنتن و ماهواره مورد استفاده قرار می‌گیرد، باید دارای رسانا، عایق و روکش باکیفیت باشد تا بدون افت سیگنال، تصاویر باکیفیت ارائه دهد. کابل RG6 در انتقال سیگنال‌های دیجیتال و ماهواره‌ای کاربرد دارد و درصورتی‌ که از متریال باکیفیت و به‌صورت استاندارد ساخته شده باشد تصاویر را بدون افت سیگنال و با کیفیت بالا ارائه می‌دهد.

تفاوت کابل RG59 با RG6

بهترین کابل RG59 نیز در انتقال سیگنال‌های آنالوگ مورد استفاده قرار می‌گیرد و باید به‌صورت استاندارد و با متریال مرغوب تولید شود.

در این زمینه، اعتماد کابل البرز می‌تواند با ارائه انواع سیم و کابل باکیفیت به شما در خرید بهترین سیم آنتن و ماهواره یاری ‌برساند. شرکت اعتماد کابل البرز با استفاده از متریال مرغوب، سیم و کابل‌های باکیفیت و با قیمت مناسب تولید می‌کند.

در خصوص سیم آنتن و ماهواره می‌توانید از مشاوره تخصصی شرکت اعتماد کابل البرز برخوردار شوید و کابل مورد نیاز خود را با کیفیت عالی، قیمت مناسب و به سرعت تحویل بگیرید وهمچنین از خدمات پس از فروش نیز استفاده کنید.

در آخر

همانطور که گفته شد تفاوت سیم آنتن با سیم ماهواره بر اساس سیگنال‌هایی که انتقال می‌دهند، تعیین می‌شود. سیم آنتن و سیم ماهواره نوعی کابل کواکسیال هستند. کابل‌های RG6 و RG59 پرکاربردترین نوع کابل‌های کواکسیال هستند. این کابل‌ها در اندازه، وزن، قیمت و محافظ با هم تفاوت دارند.

قطر رسانای کابل RG6 نسبت به RG59 بیشتر است و به همین دلیل پهنای باند بیشتری دارد. کابل RG6 نسبت به RG59 سنگین‌تر است، قیمت بیشتری دارد و برای مسافت‌های طولانی مناسب است.

کابل RG6 از محافظ بهتری برخوردار است و در فرکانس‌های بالا عملکرد بهتری دارد. کابل RG6 برای انتقال تصاویر ماهواره‌ای مناسب است؛ بنابراین به عنوان سیم آنتن و سیم ماهواره مورد استفاده قرار می‌گیرد. مطالب بیش‌تر . . .

محصولات

همین حالا به مشاوران ما پیام دهید

09128389181

etemadcablealborz.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
قیمت لحظه ای