1. خانه
  2. سیم و کابل
  3. استاندارد و حداکثر طول کابل جوشکاری چقدر است؟

استاندارد و حداکثر طول کابل جوشکاری چقدر است؟

طول کابل جوشکاری

طول کابل جوشکاری ؛ یکی از مهم‌ترین مواردی است که در هنگام خرید و بررسی قیمت کابل جوشکاری باید مدنظر داشته باشیم. به یاد داشته باشید که اگر شما طول مناسب کابل جوشکاری را با توجه به فاکتور‌های مختلف قبل از خرید مشخص نکنید، احتمال دارد در حین فرآیند جوشکاری به دستگاه جوشکاری و حتی خود کابل مناسب برای دستگاه جوش آسیب بزنید.

این نوع آسیب‌ها ممکن است عواقب ناگواری مانند حوادث کشنده‌ به دنبال داشته باشند. علاوه بر مواردی که ذکر شد، طول مناسب کابل جوشکاری بر نتیجه‌ی خروجی دستگاه جوشکاری نیز اثر می‌گذارد. بعد از بررسی اینکه کابل جوش چیست و چه کاربردی دارد؟ در ادامه با ما در اعتماد کابل البرز همراه باشید تا بیشتر درباره‌ی اهمیت طول این کابل توضیح دهیم.

استاندارد طول کابل جوشکاری

همانطور که گفتیم بعضی افراد به دلیل قیمت پایین‌تر، کابلی را انتخاب می‌کنند که برای دستگاه جوش آن‌ها مناسب نیست؛ در حالی که شما باید طول کابل جوشکاری را نسبت به قیمت آن در اولویت قرار دهید.

طول کابل جوشکاری

برای اینکه طول مناسب کابل جوشکاری را انتخاب کنید، قبل از خرید سه سؤال از خود بپرسید:

  • فاصله‌ی شما از منبع قدرت چقدر است؟

برای اینکه استاندارد طول کابل جوشکاری را مشخص کنید، در ابتدا باید مشخص کنید فاصله از منبع قدرت یا همان دستگاه جوش چقدر است. این فاصله همان میزان طول کابل جوشکاری را مشخص می‌کند.

  • میزان آمپر پیش‌بینی شده برای انجام یک کار جوشکاری مشخص چقدر است؟

این بخش یکی از مهم‌ترین بخش‌های انتخاب طول کابل جوشکاری است؛ چرا که کابل بسیار کوتاه نمی‌تواند میزان جریان پیش‌بینی شده را تحمل کند و به کابل و دستگاه جوش آسیب می‌رساند.

هر سایز و اندازه‌ای از کابل، مقدار مشخصی از جریان برق را می‌تواند تحمل کند و اگر این مقدار به درستی تخمین زده نشود، حرارت انتقالی افزایش می‌یابد و کابل ذوب می‌شود. گرمای زیاد برای کابل ممکن است حوادث خطرناکی مانند آتش‌سوزی را نیز به دنبال داشته باشد.

طول کابل جوشکاری
  • بازده مجاز و ضریب کار دستگاه جوش من چقدر است؟

منظور از بازده مجاز یک دستگاه، حداکثر میزان جریانی است که یک ماشین یا دستگاه می‌تواند تولید کند. معمولا این عدد در کنار نام یک ماشین ذکر می‌شود.

منظور از ضریب کار نیز ظرفیت خروجی آن است که به صورت درصد در هر 10 دقیقه بیان می‌شود. منظور از این عدد مدت زمان معینی است که می‌تواند پیش از بیش از حد گرم شدن‌اش کار کند.

برای اینکه بتوانیم پروسه‌ی جوشکاری را بدون خطر انجام دهیم، باید مطمئن شویم کابل مورد استفاده‌ی ما می‌تواند میزان جریان برق لازم را تحمل کند. همچنین پوشش بیرونی کابل باید بتواند گرما را تحمل کند و انعطاف پذیری لازم را داشته باشد.

حداکثر طول کابل جوشکاری

طول کابل مناسب جوشکاری باید به اندازه‌ی کافی بلند باشد تا بتوان آن را به هر نقطه از محل کار حمل کرد. در واقع، افراد بدون این که کابل بیش از حد کشیده شده و یا آسیب ببیند، با جابجایی کابل باید بتوانند به راحتی عملیات جوشکاری را در هر نقطه‌ای انجام دهند.

طول کابل جوشکاری

توجه داشته باشید که در این فرآیند، کابل متصل به دستگاه جوش، به الکترود وصل می‌شود.

طول مناسب کابل جوشکاری

مطمئنا تا اینجای این مطلب به اهمیت طول کابل جوشکاری و اثر آن بر روی یک جوشکاری مناسب، اطمینان حاصل کرده‌اید.

اگر همچنان درباره‌ی انتخاب طول کابل مناسب جوشکاری سؤالی دارید حتما آن را با کارشناسان اعتماد کابل البرز در میان بگذارید. شرکت اعتماد کابل البرز تولید کننده، عرضه کننده و صادر کننده موفق انواع سیم و کابل با کارایی روزمره، تجاری و صنعتی با بهترین متریال و قیمت رقابتی است. اطلاعات بیش‌تر

محصولات

همین حالا به مشاوران ما پیام دهید

09128389181

etemadcablealborz.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
قیمت لحظه ای